• Yönetici Koçluğu Sertifika Eğitimi

Yöneticiler; iş hayatının yoğun koşturması içerisinde bir yandan ekiplerine yön belirlerken diğer yandan kendi gelişim fırsatlarını keşfetmeye ve bu yoğun değişime ayak uydurmaya çalışırlar.

Unutmamak gerekir ki, “Liderlik” sadece bir ekibi yönetmekle değil, hayatımızın her alanında gelişim ve değişim adına sorumluluk almakla başlar. Sorumluluk almak ise önce kendimizi tanımaktan ve davranışlarımızı anlamaktan geçer.

Kendini tanıyan kişi, kendini her durum ve ortama kolayca adapte edebilir. Böylece amacını daha net görebilir ve bu doğrultuda yeteneklerini geliştirme ve kendi adına bir vizyon yaratma şansı bulur.

Eğitim İçeriği

Bir ekibi iyi yönetebilmek için kişinin önce kendi iç yönetim becerilerini geliştirmesi gerekmektedir. Kendini yönetmek ise, önce kendimizi her yönüyle ele alabilmemiz, yeni bakış açılarıyla kendi potansiyelimize ulaşabilmemiz ve sahip olduğumuz değerlerle kendimizi nasıl geliştireceğimize karar vermemiz ve bu kararları uygulamaya koyabilmemizle mümkün olur.

Kendini tüm gerçekliğiyle ele almayı başaran bir yönetici, her kişiyi ve ekibi yönetebilir. Çünkü kendine gerçek olan bir yönetici, kendi güçlü ve zayıf yanlarını görmekten korkmaz. Zayıf yanlarını ele alırken, bu yanlarının kendine güç verdiği taraflarına da bakmaya fırsat bulur. Dolayısıyla, dezavantajlı görünen durumu fırsata çevirmeyi kendi içinde deneyimlediğinden, hayatın her alanında aynı yöntemi uygulamaktan geri durmayacak ve krizler karşısında iyi fırsatları yakalayabilecek bir lider olmayı başarabilecektir.

Bu eğitimle,

-Bireysel gelişim fırsatlarınızla tanışacak,

-Kriz yönetimi ve fırsat yaratma alanlarında gelişecek,

-Koordinasyon ve organizasyon yeteneklerinizi geliştirecek,

-İletişim ve yönetim becerilerinizi güçlendirecek,

-Üst yönetim ve alt kadro arasında denge kurma fırsatı bulacak,

-Diğer liderlerle ilişkilerinizi rahatlıkla yönetecek,

-Bireysel vizyonunuzu netleştirecek,

-Kurum vizyonu ve bireysel vizyonunuz arasındaki ilişkiyi dengeleyecek,

-Birçok koçluk pratiği yaparak koçluk becerilerinizi geliştirecek,

Eğitim sonunda liderlere ve yöneticilere “Uzman Yönetici Koçu” olarak koçluk yapabileceksiniz.