BAZI ÖĞRENCİLERİMİZİN GÖRÜŞLERİ

Maya Coaching sadece bir koçluk eğitim firması değil, aynı zamanda paylaşımlarınızla içinizi açabildiğiniz bir dost evi adeta. Profesyonelliğinden ödün vermeden insana yumuşacık dokunmayı başaran bir ebeveyn, bir öğretmen gibi…

Liderlik yetenekleriyle donanmış ve bu yeteneklerini ustalıkla kullanan sevgili eğitim liderimiz Aysel Taşdemir, her bir kişiyle kendi çocuğu/ kardeşi gibi ilgilenerek, birlikte adım atmayı deneyimletirken, herkesi kapsayan bir bakış açısı geliştirmemizi de sağlıyor.

Hayatımda her zaman en önemli parçam olan; insan davranışları ve duygularını gözlemleme ve anlama çabam bu eğitimle adeta vücut buldu. Maya Coaching ’in ayakları yere sağlam basan eğitimiyle, neyi neden yaptığımın tüm açıklamalarını karşımda buldum. Kendime ve içimdeki ışığa inancım tamamlandı.

Şimdi; koçluk benim için bir yaşam biçimi haline döndü. Her duruma ve olaya bakış açım daha da objektifleşmeye ve başka nerden bakabilirim sorusuyla yeni bir perspektif kazanmaya başladı. Bu, benim varoluş biçimimi ve ifademi çok daha rahat ve samimi bir şekilde ortaya koyabilmemi sağladı. Danışanlarımla kurduğum ilişkiler; güven, samimiyet ve inançla ilerliyor, ve başarıya ulaşıyor.

İçeride yaşadığım farklı tadları, keşifleri, bütünlüğü ve deneyimi yaşamak tarifsiz. Tek söyleyebileceğim buraya girdiğiniz kişi olarak çıkmayacağınız:)

Sevgiler;
Fulya SAKALLI

FULYA SAKALLI

Koçluk sürecimde her şey harika gelişti. Kendimle karşılaştım,tanıştım ona güvenip sevmeyi öğrendim. Koçluk araçlarımın hepsini öğrendim ve içselleştirerek kendimde başta olmak üzere herkesi dönüştürmeyi hedefliyorum. Bu iş kutsal bir iş, her şeyiyle eğitip öğrettiğin için teşekkür ederim. Sevgiler

ADA AÇELYA AKTOP

Güzel bir eğitimdi, beklentilerimi karşıladı. İyi insanlarla tanıştım, güzel vakit geçirdim. Bundan sonra yoluma bir koç olarak devam edip etmeyeceğimi henüz bilmiyorum, ama kendi faydam açısından katıldığım için mutluyum.

ASLI CERCİSOĞLU

1. modülden 5. modüle yolculuğumu betimlemem gerekir ise “DALLAMA” gibi geldim “DALAI LAMA” kafasında çıkıyorum…Özel seçilmiş olduklarına inandığım birbirinden değerli sınıf arkadaşlarımla..buna “yol arkadaşlığı” sıfatınıda eklemek istiyorum… çıktığım yolculuğu kısaca anlatmam gerekir ise…kocluk hakkında hiç bir bilgi birikimim yok iken moduller ilerledikçe…tüm bu samimi atmosferde içimde yabancılaştığım.. kapattığım.. kaçtığım… yüzleşemedigim duygularımı… tüm samimiyetimle anlatıp.. bavulumu ortaya döktüm. Küçülen,eskiyen,kötü enerjiler taşıyan tüm eşyaları çıkartıp çöp kutusuna attım… Yüküm hafifledikce rotam değişti.. Rotam değiştikçe fırtına dindi… sakin süt liman carşaf gibi bir denizde yol almaya başladım..buna başta Kaptanımız ve miçoların desteğini kesinlikle yadsıyamam.. Gercekten 20li yaşlarda sorgulamaya başladığım ve o günlerden bugüne kadar aradığım “Hayatın Anlamı” arayışıma yeni bir soluk yeni bir renk bambaşka bir pencereden bakabilme imkânı yakaladım…bunun için kendimi şanslı ve değerli hissediyorum… Bir mesleği öğrenmekten çok kendimi keşfetmemi sagladı…hayatımın bundan sonraki tüm negatif/pozitif getirilerine karşı bir önlem paketi veya kendini yönetme konusunda kocaman bir adım atmamı sağladı… Insana olan inancımı tam sorguladığım anda Hızır gibi yetişen…içimde iyiye güzele dair ne varsa ortaya çıkartması beni inanılmaz mutlu etti… Kişisel değişimim dönüşümüm bu okul ile başladı… “Tırtıl Cheto” ağzının kenarındaki ipek mi ?

GÜREL EMRE ÇETİNKAYA

Maya Coaching’te aldığım bu koçluk eğitimiyle fark ettim ki “samimiyet, gerçeklik ve insana olan inanç” çok önemli. Icf etik kurallarına uyan bir koç olmakla kalmayıp Maya Coaching’te aldığım eğitimle kocluguma kattigim bu değerlerle koclugumu taclandirmak bana büyük mutluluk veriyor.

AYŞE TÜRKKAN

Kendi gelişimim için doğru bir seçenek olarak gördüğüm koçluk eğitimine başlarken değişimim bu kadar net ve kısa süreli olacağını öngörememiştim. 5 modül boyunca öğrendiğim bilgiler ve tecrübeler bakış açımı biraz daha genişletti. Kendime çıplak gözlerle ve sorularla bakar oldum. Her şeyin sebebinin içimde bir yerlerde varolduğunu sorunun ve cevabınında bende olduğunu özellikle içselleştirdiğimde bir çok çözülme yaşadım. Adım atamamakla, duygularımı ifade etmekten kaçınmakla ilgili yapılan koçlukların geri dönüşümleri çok başarılıydı. Tabi aldığım aksiyonlarla da konu üzerine çalışıp bu iki temel sorunumu büyük ölçüde halletmeye çalıştım. Özellikle EKG ve değerler konusunda da beni acıtan, içimi yaralayan şeylerin gerçekte hangi duygulara bağlı olduğunu anladığımda da çok etkilendim. Güzel dostluklar paylaşımlar, tecrübeler, içsel çözülmeler, misyonları keşfetmekle dolu 5 modül bende yeni bir bakış açısı farklı bir yöne doğru gitmesi gerektiğini gören yeni beni oluşturdu. Burda emeği geçen Aysel Taşdemir’e Sn. Fulya’ya çok teşekkür ediyorum. Aysel hanımın dediği gibi ben hep insana inandım bizde artık kendimize inanıyoruz. Sorun varsa cevabı benim içimdedir.

GÜLİNAZ...

SİZDE GÖRÜŞLERİNİZİ İLETMEK İSTERSENİZ BİZE YAZIN

× Whatsapp İle Bağlantı Kur