OYUN KOÇLUĞU

Oyun Koçluğu

Koçluk teknik ve yöntemleri ile tasarlanmıştır. Çocukların merak ve öğrenme duygusunu tetikler, araştırmacı ruhu teşvik eder ve cesaretlendirir.

Anne-babalara, çocuklarla güçlü iletişim kurma konusunda uygulanabilir fırsatlar verir.

Çocuğa; eğlenerek öğrenme, keşfetme ve ilerleme fırsatı sunar.

Çocuğa oyun yoluyla sevgi, barış, dürüstlük, adalet vb. evrensel değerlerle düşünebilme, hedef bilinci, kendini ve hayatını yönetebilme farkındalığını kazandırmayı, Sorumluluk ve inisiyatif almak konusunda kendini kontrol eden, kendi ayakları üzerinde duran özgüvenli bireylerin gelişimine katkı sağlamayı, Akli melekelerini doğru kullanan, çözüme odaklanan, şu an ve gelecek için harekete geçebilen “vizyoner” bireylerin gelişimine destek olmayı, Aile iletişiminde oyun yoluyla sevgi, iletişim, paylaşım köprüsü kurmayı, Eğitim alanında öğrenmeyi, öğretmeyi ve araştırmacı ruhu geliştirmeyi amaçlar.

Sevgi ile İletişim, içinde sevgi dolu iletişim barındıran Oyun Koçluğu, oyunlarla sevgi iletişimidir.

Biz Bilinci, bireyleri farklılıklarından dolayı yargılamadan kucaklamaktır. Bireyi insanlık ailesinin bir ferdi olarak kabul etmektir.

Keşfetmek, var olana ve varlığa keşif dolu gözlerle bakabilmektir. Oyun Koçluğu ile çocuk kendini, duyguları ve çevresini anlamlı bir şekilde keşfeder.

Öğrenmek, yaşanan deneyimlerin kalıcı bilgiye dönüşümüdür. Oyun Koçluğu, oyunlarla öğrenmektir.

Paylaşmak, sahip olduğumuz maddi ve manevi varlığı ihtiyaç oranında vermektir, almaktır. Oyun Koçluğu, çocuklara sevgiyle paylaşmayı öğretir.

Yenilenmek/Güncellenmek, ileriye doğru yol almaktır. Oyun Koçluğu, çocuklar ileriye ve geleceğe yol alırken onlara yol arkadaşlığı yapmanıza destek olur.

Vizyonerlik; geleceği ön görebilmek, yapılandırabilmek, gelecek mühendisi olarak yeni ve dinamik bir gelecek inşa etmektir. Oyun Koçluğu, oyunlarla çocuklardaki yaratıcı zekâyı devreye sokar. Çocukları; vizyoner çocuk, vizyoner öğrenci, vizyoner lider olabilmesi için cesaretlendirir ve destekler.

Sistem Lideri, kendi zihin-beden-ruh sisteminin farkında olan ve olağanüstü bu sistemi yönetebilen bireydir. Oyun Koçluğu, kişiyi kendi sisteminin lideri olması için destekler.

ÖZ’e Saygı; bireyin sonsuz potansiyeline, ÖZ varlığına, yaratıcı zekâsına duyulan derin saygı ve sevgidir. Oyun Koçluğu, bireyin içindeki deha özelliklerini, devasa potansiyelini hayata yansıtmasına olanak sağlayacak şekilde tasarlanmıştır.

Barış/Bütünlük Bilinci; bireyin, dünyanın, doğanın ve kâinatın bütünsel bir zekânın parçası olduğunu bilme halidir.